Kurs digital painting – jak poznać techniki malarstwa cyfrowego?

Kurs digital painting - sprawdź aktualną ofertę.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci usiłują podążać drogą cyfrowego postępu. Talent do malowania tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć pracę w branży filmowej czy gamingowej, dlatego że te gałęzie rozrywki na etapie projektowania świata przedstawionego oraz postaci wykorzystują najczęściej zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tych realiach wiele młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast sięga po znane programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – nieograniczona wolność dla twórców

Istnieje wiele programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo że został stworzony jako software do retuszu fotografii, błyskawicznie stał się ulubionym narzędzie game devów i artystów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak między innymi GIMP, Corel Painter czy Clip Paint Studio, w których przy wykorzystaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć prace wyglądające jak obrazy wykonane akwarelą, farbami olejnymi lub temperą. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość poprawiania nietrafionych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba wszak uzupełniać!

Malarstwo cyfrowe – nauka pod okiem instruktora

Na ogół lekcje digital paintingu odbywa się w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, lecz by właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać wszelkie opcje oprogramowania i potrzebne triki wykorzystania pędzli, polecamy wziąć udział w kursie opracowanym przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozmaitych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one tylko podstaw działania programu. Ważne jest jednak, by decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą kursu.

Siedziba firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]