Podstawowe kosmetyki do makijażu oczu i brwi – jak z nich korzystać?

Znajdź kosmetyki do makijażu oczu na houseofbeauty.com.pl/c/22-oczy.

Kosmetyki potrzebne do nałożenia prostego makijażu oczu

Zaakcentowanie oczu to ważny element nanoszenia makijażu. Powinno się rozpocząć go od użycia właściwej bazy pod cienie. Baza nie dopuszcza do gromadzenia się cieni w fałdzie powieki i jest ogromnie potrzebna, przede wszystkim jeżeli ma się problemy z opadającą czy też przetłuszczającą się powieką. Prócz tego baza przedłuża żywotność makijażu oczu, balansuje koloryt skóry, to znaczy ukrywa zaczerwienienie i widoczne żyłki, a także podbija kolory cieni do powiek. W asortymencie sklepów dostępne są kosmetyki w płynie, w słoiczku bądź w kredce, toteż bez problemu można nabyć te, które odpowiadają naszym indywidualnym preferencjom.

Do aplikacji podstawowego makijażu oczu przydadzą się cienie do powiek. W zależności od preferencji można wykorzystać skomponowane przez producenta palety cieni albo na własną rękę wybrać ich barwy spośród setek oferowanych pojedynczych wkładów do palet magnetycznych. Żeby uatrakcyjnić makijaż oczu, m.in. podkreślić obrys oka oraz zagęścić wizualnie rzęsy, skorzystaj z kredek do oczu albo eyelinera. Jeśli zaś wolisz używać sztucznych rzęs, to polecamy pociągnąć lekką kreskę na powiece, by skryć ich pasek. Oprócz tego kredki i eyelinery umożliwiają optyczne wymodelowanie oka, wydłużając bądź zaokrąglając je.

Ostatnim elementem makijażu oczu jest wykorzystanie maskary do rzęs. Możemy wybrać te dające rzęsom większą objętość, przedłużające je bądź o intensywnym kolorze.

Jeśli kochasz błyszczenie w makijażu, to polecamy wykorzystać pigmenty do makijażu. W razie nanoszenia pigmentów trzeba pamiętać o odpowiedniej bazie bądź kleju, żeby jego drobinki się tak szybko nie wykruszyły.

W swojej kosmetyczce warto posiadać płyn Duraline. To przydatny produkt, w szczególności gdy używamy kosmetyków w żelu np. eyelinerów w słoiczku albo pomady do brwi, które nierzadko przysychają. Płyn Duraline można również stosować do cieni do powiek.

Łatwy makijaż brwi i oczu – nie trzeba posiadać wielu kosmetycznych produktów

Do wykonania podstawowego makijażu brwi oraz oczu nie potrzebujesz wielkiego arsenału kosmetycznych produktów ani profesjonalnych umiejętności. Naturalnie,wykonanie regularnej linii eyelinerem wymaga jakiegoś doświadczenia, jednak już cienie, w szczególności te perłowe, można bez przeszkód nakładać palcami. Liczy się wyłącznie to, żeby w swoim makijażu czuć się pewnie.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]