lipofilling Kielce, przeszczep tkanki tłuszczowej

Nie tylko redukcja zmarszczek – o zabiegu lipofillingu

Obecnie medycyna estetyczna żywiołowo się rozwija. Osoby, które decydują się na poddanie się takim zabiegom, mają sposobność wyboru z kilku metod usunięcia zmarszczek oraz modelowania części ciała. Jedną z nich jest lipotransfer, który uważany jest za mało inwazyjny zabieg. Jest on wykorzystywany nie tylko w celach czysto estetycznych, ale pozwala on dodatkowo na rekonstrukcję zdeformowanych tkanek między innymi u osób po usunięciu piersi.

Główne zalety lipotransferu?

Atutem lipotransferu, zwanego też lipofillingiem, jest fakt, że w czasie zabiegu korzysta się z tkanki tłuszczowej pobranej bezpośrednio od pacjenta, a następnie przenosi się ją w inną część ciała, której pragniemy dodać objętość. To znacznie redukuje (lecz, rzecz jasna, całkiem nie wyklucza) ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Z wykorzystaniem przeszczepu tkanki tłuszczowej realizuje się masę zabiegów estetycznych, począwszy od popularnych zabiegów regeneracji skóry w okolicach szyi oraz twarzy, po większe zabiegi, jak unoszenie i kształtowanie piersi lub pośladków. O uniwersalności lipofillingu świadczy także to, że stosuje się go do rekonstrukcji braków tkanek i usuwania blizn, a także w ginekologii estetycznej, przykładowo do kształtowania okolic intymnych. Następnym istotnym atutem lipotransferu jest niezaprzeczalnie trwałość osiągniętych za jego sprawą rezultatów.

Przeciwwskazania do lipofillingu

Nie każda osoba, która przyjdzie do kliniki medycyny estetycznej z intencją poddania się przeszczepowiautologicznej tkanki tłuszczowej, uzyska zgodę na ten zabieg. Specjalista w oparciu o aktualne wyniki badań analizuje szczegółowo sytuację zdrowotną ze swoich pacjentów. Przeszczepu tkanki tłuszczowej nie przeprowadza się między innymi u osób walczących z nowotworem, u kobiet w ciąży i u cierpiących na nadciśnienie, schorzenia wątroby, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz choroby serca. Jak przebiega sam zabieg lipofillingu? W pierwszej fazie przy znieczuleniu miejscowym pozyskuje się od pacjenta tkankę tłuszczową z rejonu bioder, brzucha lub pośladków. Z uzyskanego materiału wyodrębnia się frakcję tkanki zawierającą spore ilości komórek macierzystych, a w kolejnym kroku transferuje się ją w te rejony ciała, którym chcemy podnieść objętość. Z reguły są to dłonie i broda.

Siedziba firmy:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]