atrakcje w małopolsce, ciekawe miejsca w małopolsce

Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, stąd często trudno odnaleźć się w natłoku wiadomości o godnych zwiedzenia zabytkach i planowanych imprezach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o interesujących miejscach w Małopolsce?

By pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, powstał serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o bardziej i mniej znanych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak też o wystawach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka odszukają zabytki i muzea, Centra Informacji Turystycznej, a także kempingi, motele i hotele położone w miejscowościach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Z kolei dla tych, którzy z różnorodnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. urok regionalnego folkloru, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy regiony agroturystyczne.

Portal o zabytkach Małopolski dba także o cudzoziemców

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy pozostałe ciekawe miejscowości. Newsy zawarte na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale też w między innymi w języku rosyjskim, hiszpańskim i niemieckim, francuskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na terenie Małopolski. Niezwykle pomocny dla obcokrajowców może być też dział Rozmówki, w którym poznają popularne słowa i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wizyty naszym kraju.

Siedziba firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego