Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Szukasz więcej wiadomości o aktualnej ofercie tenisa dla dzieci Kraków? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na www.teniskrakow.pl.

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, jednak wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Wskazanym byłoby zastanowić się nad oryginalnym sposobem na urozmaicenie wolnego czasu i zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Naukę można zacząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Są to m.in. piłki gąbczaste, mini siatki i krótkie rakiety, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do kształtowania charakteru, usamodzielnienia, a także wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna aktywność fizyczna, ale do rozpoczęcia pierwszej rozgrywki niezbędny jest strój do tenisa, obuwie sportowe i rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia wzbudza najwięcej dylematów. Mamy wybór spośród szerokiej gamy elementów, co pozwala na dobór dobrej rakiety. Dobra decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania kompetencji grającego. Rakieta zawiera pewne cechy i parametry i na ich podstawie dopasowujemy ją do możliwości. Rakiety tenisowe dla dzieci są mniejsze niż te dla starszych graczy. Często zdarza się, że dorośli kupują swym pociechom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Pozostaje kwestia rączki do rakiety, która odgrywa znaczącą rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni mieści się wskazujący palec drugiej ręki. Gdy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Okres dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, należałoby odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na lekcję tenisa już dziecko w młodym wieku. Pytanie, które pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie dają wiele korzyści, m.in. dzieci zawierają nowe znajomości, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji oraz rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych umiejętności i potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego trenera dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Siedziba firmy:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]