Poznaj góry od podszewki – o kursach górskich pod okiem specjalistów

Pełna oferta kursu górskiego znajduje się w tym miejscu.

Góry są zachwycające, a jednocześnie niebezpieczne. Praktycznie co parę dni, a najczęściej w okresie, gdy urlopowicze masowo zjeżdżają w modne miejscowości turystyczne zlokalizowane w sąsiedztwie słynnych szczytów, w mediach informują o kolejnych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego przygotowania porwali się na wycieczkę trasą powyżej ich umiejętności. Z tej przyczyny entuzjastom gór chcącym przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Jaką wiedzę przyswoić na kursie górskim?

Najlepszą metodą, aby nabyć potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w kompleksowym szkoleniu prowadzonym przez specjalistów z każdej z głównych sfer związanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, ratowników górskich oraz przewodników górskich. Z ich pomocą partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi prawidłowego chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, posługiwania się czekanem, przyswoją sobie reguły autoasekuracji, asekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co kluczowe, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy survivalu, medycyny górskiej oraz orientacji w terenie, które okazują się nieodzowne w przypadku różnych niespodziewanych sytuacji. Kurs pokrywa dodatkowo reguły odpowiedniego zachowania się w trakcie lawiny.

Kursy górskie, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który ma kilkunastoletnią praktykę jako organizator ekspedycji w łańcuchy górskie większości kontynentów. Kursy odbywają się w plenerze (na Słowacji, w Polsce i w Austrii) w niewielkich grupach, które najczęściej nie przekraczają 6 osób. W efekcie przyswajanie nowych umiejętności odbywa się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość ofiarować każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość uwagi i czasu, by mogli oni w pełni opanować najważniejszą wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]