Wytrzymałe filtry do użytku przemysłowego i uniwersalnego

Nie szukaj już więcej! Tutaj znajdziesz filtry hepa h13

Powiedzmy sobie szczerze: jakość powietrza w Polsce nie jest najlepsza. Pod tym kątem nasz kraj jest na jednym z ostatnich miejsc pośród państw Unii Europejskiej. Regularnie emitowane są kolejne powiadomienia o przekroczeniu norm stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i z tej przyczyny też nieprzerwanie poszukiwane są efektywne rozwiązania, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w obiektach, w których podtrzymanie czystości powietrza jest niezwykle ważne (przykładowo w obiektach służby zdrowia).

Filtry minipleat o klasie filtracji F7 oraz F9 – do biur oraz domu

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i używane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w odkurzaczach i domowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych zakładanych w biurach, obiektach użyteczności publicznej lub budynkach mieszkalnych znakomicie zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy są w stanie wyeliminować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich problemem także większe zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, roztocza lub włókna. Kupując filtry dokładne F7 czy F9 wypada wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale także jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę ze stali ocynkowanej, która wyróżnia się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgoci, temperatury). Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat ułożony w małe plisy papier filtrujący wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, iż filtry te posiadają wysoką żywotność. Filtry minipleat wytwarzane są w kilkunastu rozmiarach dopasowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie trzeba zachować wyśrubowane normy czystości

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są jednak filtry o kategorycznie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a solidna konstrukcja, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i wahania temperatury, co umożliwia wydajną pracę w ekstremalnym środowisku (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju montowane są tam, gdzie powinny być zachowane najwyższe normy czystości powietrza, np. na liniach produkcyjnych w branży farmaceutycznej.

Źródło fotografii – marss.pl.

Siedziba firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46