Typy i zastosowanie sklejki szalunkowej

Jeśli potrzebujesz sklejek szalunkowych, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to kluczowy moduł szalunków. Tę rolę mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wytworzone z innego surowca, jakkolwiek zwykle używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować budynki z murami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jest nam potrzebna, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Dawniej w szalunkach z reguły stosowane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – przede wszystkim źle radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny współcześnie wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z wielu gatunków drewna – przeważnie z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny często stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Firmy budowlane posiadają zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę garażu lub domu na własną rękę, nie ma potrzeby kupowania wszystkich elementów szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma służy także wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]