Szalunki – obowiązkowy element na każdej budowie domu

Chcesz nabyć szalunki Kraków? Sprawdź https://abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to nic innego, jak konstrukcja tymczasowa, którą najczęściej wykonuje się z desek. Może ona być wykonana również z drewnianych płyt, które wykonana z drewna odznaczającego się niższą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo właśnie tak również nazywa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje wymagany kształt. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Wykorzystując szalunki, można również efektywnie wesprzeć zbrojenie, które zostało wykonane aż do momentu, gdy wylana mieszanka ostatecznie stwardnieje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszelkie konstrukcje z betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje wypełniony solidnie dobraną mieszanką betonu. W niektórych sytuacjach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonu. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, kiedy mieszanka solidnie zastygnie. W przeważającej liczbie przypadków niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonuje się między innymi w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu cokołów ogrodzeń oraz stropów z żelbetonu. Mają jak widać naprawdę duże zastosowanie, a budowa bez ich wykorzystania nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie elementy potrzebne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są również profesjonalne podpory i dźwigary. Często zdarza się, że małe firmy budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. W takim wypadku wyjściem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w dostarczaniu ekipom budowlanym dźwigarów, mocowań oraz sklejki.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]