Rynny plastikowe czy metalowe – które wybrać?

Jeśli szukasz rynnien PCV, koniecznie wejdź na www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe składają się z wielu elementów. Wśród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich trwałości i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na efektywne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej zaleganiem. Nie powinniśmy więc bagatelizować doboru najlepszych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz zdolności – podobnie jak montaż systemów rynnowych. Co w takim razie winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich elementów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Systemy rynnowe – jakie części wchodzą w ich skład?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz elementy znajdujące się blisko gruntu lub pod nim, których funkcją jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a później do kanalizacji.

Rynny PCV, metalowe lub plastikowe – co zamontować?

W ofercie sklepów budowlanych dostępne są systemy rynnowe wyprodukowane z kilku materiałów – głównie z metalu czy też tworzyw sztucznych. Które z nich będą najlepsze? To zależy od rodzaju budynku oraz tego, jak bardzo jest on wystawiony na działanie opadów atmosferycznych. Decyzję o wyborze konkretnego orynnowania trzeba zatem skonsultować z profesjonalistą.

Siedziba firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08