projekty domów góralskich, domy góralskie projekty

Projekty domów góralskich – o czym pamiętać?

Drewniana architektura przez lata była wypierana przez budynki betonowe. Obecnie jednak zaobserwować możemy fakt, że ich popularność stopniowo rośnie. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane posiadają wszak wiele atutów. Najistotniejszym okazuje się niewątpliwie wygląd – dopasowują się tak do miejskiej, jak i rustykalnej zabudowy. Ważne jest również to, iż domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, bowiem są budowane tylko z odnawialnych materiałów. Drewno potrafi również pochłaniać promieniowanie pochodzące od telewizorów i filtrować powietrze, a to powoduje, że ich mieszkańcy lepiej się wysypiają i chronią układ oddechowy.

Mnogość projektów domów góralskich

Najpopularniejszym typem domów z drewna są rzecz jasna te przypominające góralską architekturę. Nierzadko wykonywane są z bali, natomiast sposób ich zdobienia nawiązuje do twórczości Stanisława Witkiewicza. Oczywiście zauważymy również projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym guście. Nierzadko też spotyka się projekty domów góralskich, które łączą różne stylistyki – między innymi elementy betonowe. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez obaw można zlecić również, jeśli chcemy wznieść je poza Tatrami.

Jakiemu projektantowi powierzyć projekty domów góralskich?

Pamiętajmy, iż na wygodę mieszkania w domu góralskim wpływa przede wszystkim projekt, w myśl którego jest wybudowany. Z tego powodu stawiając na takie wyjście, warto sprawdzić dotychczasowe realizacje twórcy i wyszukać, co sądzą o nim wcześniejsi zamawiający. Ważne jest, aby w jego teczce było wiele projektów domów góralskich – dzięki temu otrzymamy gwarancję, iż nasze zamówienie będzie dobrze zrealizowane i spełni nasze potrzeby. Przy wyborze dobrze również sprawdzić się, czy projektant działa z firmą, która wzniesie obiekt – dzięki temu inwestycja skończy się szybciej.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]