Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Potrzebujesz kontenerów na złom? Wejdź na ekombud.pl/kontenery-specjalne/

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże sporo rodzajów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną konstrukcją i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które surowce można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do specyfiki składowanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak gruz, złom, zdemontowane elementy drzwi i okien, a także zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci sporych gabarytów

Do przewożenia ładunków o sporych rozmiarach, które nie są odpadami czy też wymagają selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są najczęściej dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Siedziba firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]