Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Szukasz akcesoriów szalunkowych? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Żeby szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były ustawione w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie sporo elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, nakrętki, korki i stożki, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować odpowiedni rozstaw pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, motylkowe lub talerzowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające spięcie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, które umożliwiają utrzymanie właściwej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie wziąć pod uwagę też ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato wyposażonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie wysokiej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Tekko czy Rasto i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]