Budujesz dom? Rozważ montaż drzwi i okien aluminiowych

Jeśli chcesz zamówić okna aluminiowe z Niepołomic, odwiedź tę stronę.

Aluminium to metal niezmiernie popularny w budownictwie, z którego coraz częściej wykonuje się okna oraz drzwi, stanowiące alternatywę dla tradycyjnej stolarki drewnianej lub tej z PVC. Dotychczas drzwi oraz okna aluminiowe z reguły spotykane były w budynkach użyteczności publicznej, w sklepach i w biurowcach, jednak w XXI w. montowane są też przy budowie domów prywatnych.

Zalety okien i drzwi aluminiowych

Czy warto wybrać okna i drzwi aluminiowe?

Okna i drzwi z aluminium są bezkonkurencyjne, jeśli idzie o wielkopowierzchniowe obiekty. Dlatego też jest tak często wybierana przez architektów drapaczy chmur – umożliwia wzniesienie obiektów, w których fasada składa się w znacznej części z przeszkleń. Ten styl budownictwa przyjął się również w budownictwie indywidualnym – w ostatnich latach popularne są nowoczesne domy jednorodzinne, w których wykorzystuje się drzwi i okna aluminiowe do konstrukcji przeszklonych ścian. Dzięki temu wnętrza są lepiej oświetlone naturalnym światłem, a mieszkańcy mogą napawać się krajobrazem otaczającego dom ogrodu.

Głównymi plusami surowca jakim jest aluminium jest jego znaczna odporność na działanie wilgoci i promieniowania UV oraz korozję, a także jego lekkość i plastyczność. Umożliwia to budowę ogromnych, mocnych przeszkleń, nierzadko o bardzo nieszablonowych konturach. Trzeba zaznaczyć, że nowoczesne produkty stolarki z aluminium wyróżniają się dobrym współczynnikiem przenikania ciepła.

Szeroka oferta rodzimego producenta okien oraz drzwi aluminiowych

Polski producent drzwi oraz okien aluminiowych, spółka MTS Dom z Niepołomic, funkcjonuje na rynku od przeszło 20 lat. Oferta spółki jest bardzo szeroka. To m.in. systemy okienno-drzwiowe, przesuwane oraz przeciwpożarowe. W asortymencie tego producenta znajdują się również systemy dodatkowe, jak balustrady z aluminium czy ramowe konstrukcje wypełnione siatką, montowane na drzwiach, witrynach i oknach, które tworzą zaporę chroniącą wnętrze przed insektami. Artykuły MTS Dom sprzedawane są w ogromnej gamie kolorów, m.in. w palecie RAL i w kolorach strukturalnych oraz drewnopodobnych, w związku z tym swobodnie można wybrać najlepszą barwę produktu do dowolnego projektu.

Siedziba firmy:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]