Wyjątkowy topaz mistyczny

Mistyczny topaz znajdziesz na https://www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny blask i oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna cieszy się ogromnym zainteresowaniem miłośników ozdób. Mimo że na pierwszy rzut oka nietrudno pomylić się, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są skutkiem specjalnej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany działaniu dużej temperatury i powlekany cienką warstwą kruszcu szlachetnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – odcienie

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, z którym jest połączony. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż topaz ma fioletowy odcień, błękitny z kolei jest skutkiem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Najlepsze efekty daje wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii oraz na Dalekim Wschodzie.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych strojów

Jak w poprzednim akapicie wspomnieliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Chętnie stosują go zatem do produkcji wisiorków, pierścionków i broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż tylko do eleganckich kreacji – doskonale prezentuje się również w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się także różnorodność kolorów, sprawiająca, że prościej możemy dobrać biżuterię do swojego stroju.