Srebrne kolczyki – jak wybierać i pielęgnować

Znajdź kolczyki

Jednymi z najczęściej wybieranych przez kobiety akcesoriów są zdecydowanie srebrne kolczyki. Pasują na każdą okazję – bardzo huczną i mniej oficjalną. Sprawdźmy co sprawia, że są tak rozchwytywane oraz w jakich miejscach możemy je znaleźć.

Srebrne kolczyki – najmodniejsze wzory

Srebrne kolczyki można znaleźć w przeróżnych fasonach. Najbardziej modne są urocze sztyfty, które sprawdzą się od święta i na co dzień, są dyskretne, a jednocześnie eleganckie. Równie popularne są długie dodatki, które cudownie wydłużają sylwetkę. Sprzedawane jako okraszone szlachetnymi kamieniami albo zupełnie proste. Błyskotki zrobione ze srebra nie podrażniają skóry, co często dzieje się w przypadku dodatków z plastiku. Najbardziej niebanalne kolczyki uzyskano techniką oksydowania, więc wybierając je zweryfikujmy próbę oraz metodę ich wykonania.

Jak czyścić srebrne kolczyki

Żeby srebrne kolczyki zawsze prezentowały się jak nowe, musimy dobrze je oczyszczać i systematycznie usuwać najmniejsze zabrudzenia. Powinno się odkurzać je często miękką szmatką zrobioną z miłego w dotyku tworzywa, stosować specjalne środki pielęgnujące, a nieużywane kolczyki chować w przeznaczonych do tego pokrowcach. Nie wykorzystujmy natomiast przestarzałych metod pielęgnacji, typu szczoteczka do zębów czy soda oczyszczona. Takie preparaty mocno rysują miękką strukturę srebra.

Gdzie znaleźć największy wybór srebrnych kolczyków?

Ogromny wybór biżuterii jest na pewno w sklepach internetowych, które gwarantują ekspresowe doręczenie i rozmaite obniżki cen. Ponadto zakupy online to nieprawdopodobna wygoda, którą na pewno docenią przede wszystkim zapracowane panie domu.